Tuloksia
2017
* * * * * * * * * *
Jäsenistön tuloksia voit jatkossa seurata Facebookissa
* * * * * * * * * *
2016
* * * * * * * * * *
2.10.2016 Maikku Mönkkönen & Esta v. Warringhof FH2
29.6.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
14.8.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
2.10.2016 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2 RM1
Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho HK1
23.10.2016 Marja Kokkola & Afra European K9 Training Base IP1
28.8.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
27.11.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
8.10.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP3
19.6.2016 Mari Kainiemi & Yenicrin Acca Larentia IP2
10.9.2016 Susanna Keskitalo & Dobechester Caldwell IP3
16.10.2016 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK3
19.6.2016 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK3
14.5.2016 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
29.10.2016 Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3
5.-7.8.2016 SPKL SM, Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3 (sij. 12.)
* * * * * * * * * *
DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2016
IPO
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura 90/82/82, 254, IP3, RM2
Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia 92/70/89, 251, IP3, RM3, paras C-osa
Jenni Johansson & Dobechester Davinci 84/80/74, 238, IP3 (5.)
HAKU
Susanna Aalto & Red Label's Mostly Manpower 86/175 261, HK3 RM1
Mira Kastu & Denwest Unique Dream 73/159, 232 HK3 RM2
FH
Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2 RM1
Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2 RM2
Tulokset täällä
* * * * * * * * * *
IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2016
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura
98/90/93 yht. 281, sijoitus 2.
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell
97/90/92 yht. 279, sijoitus 3.
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
93/88/93 yht. 274, sijoitus 6.
Terhi Kauppinen & Briska's Doris
94/82/85 yht. 261, sijoitus 15.
Pertti Lantto & Dobechester Calvert
17/79/92 yht. 188, sijoitus 33.
Joukkue voitti joukkuekilpailun maailmanmestaruuden!!!
Kilpailun tulokset täällä.
2015
* * * * * * * * * *
5.5.2015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka BH
11.5.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane BH
16.5.2015 Leena Knaapi & Yenicerin Alter Ego MH
24.5.2015 Susanna Hakala & Red Label´s Mostly Manpower HK2
31.5.2015 Leena Knaapi & Yenicerin Alter Ego BH
13.6.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane MH
19.6.2015 Niina Kyyrö & Mayfirst thats marshmallow HK2
28.6.2015 Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho JK1
25.6.2015 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH1
11.7.2015 Susanna Keskitalo & Dobechester Caldwell IP3
18.7.2015 Tarja Raiskio & Kriegerhof Igasho JK2
22.7.2015 Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP3
25.7.2015 Aila Peuranen & Evinetin C´Diane AD
25.7.2015 Aila Peuranen & Monwelt´s Kraft Vito AD
28.7.2015 Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia IP1
7.-9.8.2015 SPKL SM, Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3 (sij. 18)
12.8.2015 Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn FH2
19.8.2015 Niina Kyyrö & Mayfirst thats marshmallow HK3
28.8.2015 Johanna Rantanen & Diamandin Capricornia IP1
10.9.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga BH
13.9.2015 Maikku Mönkkönen & Brückendorfer Cora FH2
15.9.2015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka JK1
26.9.2015 Susanna Hakala & Red Label´s Mostly Manpower HK3
4.10.2015 Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3 -> FI KVA
4.10.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga AD
31.102015 Nina Alaniemi & Taikaviitan Utopian-Uhka HK1
12.12.2015 Sevil Ilter & Red Label´s OMG Olga Toko ALO1
1.11.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
18.10.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK2
4.10.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH2
26.8.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream HK1
25.7.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream AD
2.7.2015 Mira Kastu & Denwest Unique Dream BH
21.2.2015 Mira Kastu & Denwest X-mas Dream RM1 kelkkailu
* * * * * * * * * *
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago FI KVA IPO
* * * * * * * * * *
IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2015
Terhi Kauppinen & Briska's Doris
88/95/93 yht. 276 , sijoitus 3.
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
96/81/90 yht. 267, sijoitus 6.
Kaisa Nieminen & Dargaard Imperija
20/60/83 yht. 163, -
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell
0/0/0, -
* * * * * * * * * *
DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2015
IPO
Terhi Kauppinen & Briska´s Doris
88/90/87, yht. 265, IP3, RM1
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago
92/85/87, yht. 264, IP3, RM2
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura
85/88/85, yht. 258, IP3, RM3
2014
* * * * * * * * * *
Vuoden 2013 koirakkona palkittiin Terhi Kauppinen & Briska's Doris
* * * * * * * * * *
Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba FI KVA IP
* * * * * * * * * *
Sevil Ilter & Red Label's Madame Madventure IP1
Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa JK3 x 2
Sari Törmälä & Merrel v Ferrenberg JK1
Jenni Björk & Aila-Kaarina van Saliërsbloed BH
Terhi Kauppinen & Briska's Doris IP3 RM3
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3 RM2 FH1
Eini Meri & Viva'la Rosa Geneva Rosa IP3
Mira Kastu & Denwest X-mas Dream FH RM3
Maikku Mönkkönen & Esta vom Warringhof FH RM2
Mari Kainiemi & Yenicerin Acca Larentia BH
Raili Toikka & Ataraxie Cubalibre BH
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell IP2, IP3
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura IP1, IP2
Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba IP3, FH1, FI KVA IP
Niina Kyyrö & Mayfirst Thats Marshmallow AD, ZTP V1A, HK1
Merja Nikula & Qardian Bite Of The Beast BH, AD
* * * * * * * * * *
DOBERMANNIEN ROTUMESTARUUSKILPAILUT 2014
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina, ROTUMESTARI Haku
Leo ja Carita Heinonen & Evinetin Escobar, ROTUMESTARI Jälki
Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona, ROTUMESTARI Erikoiskoe
* * * * * * * * * *
IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2014
dn Briska's Doris - Terhi Kauppinen
81/92/91 yht. 264 , sijoitus 5.
dn Brückendorfer Rumba - Veli Matti Mäntymaa
19/96/86 yht. 201, -
du Dinico Unico del Conte Drago - Petri Aalto
0/72/0 (ohjaaja keskeytti koiran sairastumisen vuoksi) yht. 264, -
Onnea WDC:n puolesta koko joukkueelle.
2013
* * * * * * * * * *
Vuoden 2013 koirakkona palkittiin Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina
* * * * * * * * * *
Maikku Mönkkönen & Esta vom Warringhof FI KVA FH
* * * * * * * * * *
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina FI KVA HK
* * * * * * * * * *
IDC IPO WELTMEISTERSCHAFT 2013
dn Brückendorfer Rumba - Veli Matti Mäntymaa
A97/B87/C95 yht 279, sijoitus 5.
dn Briska's Doris - Terhi Kauppinen
A95/B89/C83 yht. 267, sijoitus 13.
du Dinico Unico del Conte Drago - Petri Aalto
A75/B95/C94 yht 264, sijoitus 16.
Joukkue saavutti maailmanmestaruus joukkuekilpailussa pronssia!
Onnea WDC:n puolesta koko joukkueelle.
* * * * * * * * * *
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago, ROTUMESTARI Suojelu
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina , ROTUMESTARI Haku
Leo ja Carita Heinonen & Evinetin Escobar, ROTUMESTARI Jälki
Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona, ROTUMESTARI Etsintä
Muut kisoissa tuloksen tehneet:
Terhi Kauppinen & Briska's Doris RM2 ipo
Mira Kastu & Denwest X-mas Dream RM2 jälki
Sari Törmälä & Merrel v Ferrenberg HK2
* * * * * * * * * *
Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn IP1, FH1, ZTP SG1A
Mari Kainiemi & Aramis HK1, HK2
Tarja Riikonen & Diragos Sepultura MH, ZTP Sg1A
Susanna Keskitalo & Taikaviitan Tosi-Taikuri IP1
Tiina Virtanen & Diamandin D'escara BH, ZTP, LT
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell IP1
Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa 3 x JK3, PM1 2013
Pertti Lantto & Dobechester Calvert IP1
Niina Kyyrö & Mayfirst Thats Marshmallow BH, MH
Jenni Johansson & Dobechester DaVinci BH, LT, MH
Sari Törmälä & Merrel vom Ferrenberg HK2, ZTP Sg1A
Sari Niiranen & Xarina vom Eschenbruch IP1
Marika Koskinen & Park Hill's Desdemona EK1, EK2, EK3
Marika Koskinen & Park Hill's C'mon Chevrolet HK1 , HK2, HK3
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Drago IP3
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3 x 2 , Toko Avo 1
Kirsi Tervo & Kriegerhof Wagner IP1
Maija Koivuranta-Lepikko & Red Label's Moving Mentor BH
Tarja Raiskio & Kriegerhof Wiiwi JK3
2012
Vuoden 2012 koirakkona palkittiin Petri Aalto ja Dinico Unico del Conte Drago
Susanna Aro & Red Label´s Mostly Manpower JK1,BH, LT, MH, TK1
Susanna Aro & Red Label´s Illustrious Imp JK3 RM2
Sevil Ilter & Red Label's Madame Madventure BH, MH, TK1
Tarja Simos-Grönholm & Red Labels Nice Nitza BH, TK2
Terhi Ketola & A´Dreams Gisele JK3, JK2, HK1
Mari Kainiemi & Aramis BH
Tiia Hakanen & Ryövärin Tupenrapina SPeKL haku loppu pimeä HYV, SPeKL haku loppu päivä HYV - hälytyskelpoisuus
Annu Saatsi & Non Barking Anarthat JK3
Satu Siikasaari & Brückendorfer Trixi VEPE ALO1, BH
Veli-Matti Mäntymaa & Brückendorfer Rumba IPO3x2
Kaisa Nieminen & Brückendorfer Riesa EK3, ZTP
Kaisa Nieminen & Dargaard Imperija FH1, ZTP
Tarja Piirainen & Denwest Dillydallydroll FH2 x3, FH2 RM1
Tarja Piirainen & Diragos Sepultura BH
Nina Santala & Kriegerhof Czar Aragorn BH
Kirsi Aalto & Eroosion Dolly Dolina HK3x3, HK3 RM1
Petri Aalto & Dinico Unico del Conte Draco IP3x4, IDC IP MM9, IP3 RM1
Tarja Raiskio & Kriegerhof Wiiwi JK3x3, JK3 RM3, JK3 PM 3
Sari Niiranen & Dobechester Caldwell BH
Niina Siipo & Taikaviitan Raisu-Raisa JK3x4, JK3 RM1
Sari Törmälä & Merrel vom Ferrenberg HK1
Saila Ollila & Ryövärin Taikavoima HK3x2, AD
Kaisa Tynkkynen & Dobechester Briolana IP1
Raili Toikka & Ataraxie´s Cubalibre LT
Maikku Mönkkönen & Esta v Warringhof FH2 x 2, FH2 RM2
2011
Vuoden 2011 koirakkona palkittiin Jari Laakso ja Brückendorfer Kastra
Jari Laakso, dn Brückendorfer Kastra IP3 RM2
Petri Aalto, du Dinico Unico del Conte Draco IP3
Kirsi Aalto, dn Eroosion Dolly Dolina IPO1 RM ALO1, FH1, HK2
Laura Bäckman, dn Brückendorfer Pianka IPO1
Maikku Mönkkönen, dn Esta vom Warringhof FH2 RM1, FH2
Timo Lilja, du Puma vom Eschenbruch FH2 RM2
Kaisa Nieminen, dn Brückendorfer Riesa FH2, EK3, EK3, EK3
Kaisa Nieminen, dn Dargaard Imerija JK1
Niina Siipo, dn Taikaviitan Raisu-Raisa JK3, JK2
Susanna Aro, dn Red Label`s Illustrious Imp JK3, JK2
Mia Leskinen, du Little League`s Escudor BH
Timo Luntta, du Dobechester Cardini BH
Petra Nieminen, du Stay in Style Cart Capone ZTP SG1B
Tarja Tolonen, dn Kriegerhof Wiiwi ZTP V1A
Vilma Suit, dn Way Out West Ambica ZTP V1A BH